Bugun...YAŞAR KARAKELLE İNSAN KAYNAKLARINI ANLATTI
Tarih: 30-11--0001 00:00:00 Güncelleme: 04-03-2017 10:37:04 + -


YAŞAR KARAKELLE GRUP Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Karakelle, insan kaynakları kavramının, esasen personel yönetimi değil, insanın kaynağından faydalanma olarak algılanamsı lazım geldiğini dile getirdi.

facebook-paylas
Tarih: 30-11--0001 00:00

YAŞAR KARAKELLE İNSAN KAYNAKLARINI ANLATTI

YAŞAR KARAKELLE GRUP Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Karakelle, insan kaynakları kavramının, esasen personel yönetimi değil, insanın kaynağından faydalanma olarak algılanamsı lazım geldiğini dile getirdi.

 

Türkiye'nin tek tescilli internet ekonomi dergisi konumunda bulunan 'www.gundemekonomi.com' portalının, YAŞAR KARAKELLE GRUP bünyesine katılması ile ilgili olarak düzenlenen toplantı sonasında açıklamalarda bulunan YAŞAR KARAKELLE GRUP Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Karakelle, söz konusu kaynağın; işin, işleyişin ve işletmenin başarı statüsünü belirlideğini de kaydetti.

 

Kişisel ilişkilerde olduğu gibi, iş ilişkileri ve yönetici-eleman ilişkilerinde de karşılıklı bir etkileşim süreci olduğunu da hatırlatan YAŞAR KARAKELLE GRUP Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Karakelle, ‘Bu bir öğrenme süreci olarak da algılanabilir. Patron da, yönetici de, eleman da; birbirlerinden bir şeyler öğrenirler ve bu öğrenme etkileşimi bitmediği sürece, karşılıklı fayda sağlanmış olur. Bu da asla menfaat değildir, olsa da, ‘Menfaatin bittiği yerde muhabbet biter’ vecizesi akla gelmelidir ve bu pozitif menfaat ilişkisinden kaçınılmamalıdır’ şeklinde konuştu.

 

İnsan kaynakları yönetiminin, aynı zamanda ‘Risk Yönetimi’ olduğunu da belirten YAŞAR KARAKELLE GRUP Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Karakelle,sözlerine şu şekilde devam etti:

 

‘Bir kişi ile işe başlamak, bri kişi ile yola devam etmek; ya da bu beş-on kişi olabilir; tam bir risktir. Çünkü o kişinin, o kişilerin, en küçük bir başarısı, nasıl işletmeye kazanç sağlayacaksa, en küçük bir eksisi kayıplara yol açacak, büyük bir hatası ise, sizin yılların birikimni bir anda yerle yeksan edecektir. Bu süreç de, hiçbir cezai yaptırımla ödenemeyecek kadar tehlikelidir, risklidir. Bu nedenle insan kaynaklrı aslına aynı zamanda bir güven sürecidir, güven ilişkisidir. Siz yei yeni iş kolları için, birçok ziyaretlerde bulunmak durmundasınızdır. Her ziyaret, bir makama yapılır ve her ziyaret için bir makamı terketmiş olmanız lazımdır. Bu da boş bıraktığınız makamınıza, gözünüzün arkada kalmayacağı bir güven insanının oturması demektir. İşte insan kaynakları, bu güven insanının kim olacağına doğru karar verdiğiniz ölçüde başarılı olacaktır. Aslolan, ne kadar çok istihdam değil, ne kadar kaliteli istihdam yapılabileceğidir…’

 

 
Bu haber 3455 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • MARKALAR
  MARKALAR
 • AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI ZİYARETİ
  AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI ZİYARETİ
 • Millet için EVET
  Millet için EVET
 • Gündem Ekonomi Haber
  Gündem Ekonomi Haber
 1. MARKALAR
 2. AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI ZİYARETİ
 3. Millet için EVET
 4. Gündem Ekonomi Haber
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
 1. Osman Zeki Öner
 2. Osmanlı
 3. Kubat Ötme Bülbül
 4. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 5. Aytaç Doğan İç Benim İçin
 6. İsmail Tunçbilek Derdin ne
VİDEO GALERİ
YUKARI